EFT to metoda z którą wewnętrzny spokój staje się rzeczywistością...


            EFT - Emotional Freedom Techniques - Techniki Emocjonalnej Wolności

            Emocje są jak dzikie konie!

      Negatywna emocja potrafi zaprowadzić w trudne zakamarki nas samych. Od chwili
zasiedlenia organizmu, wpływa również na pole życia. Trzymając się w strukturach układu nerwowego/energetycznego ma niebanalne znaczenie w jaki sposób myślimy, czy czujemy.
Wpływa na ogólny stan ciała, oraz generuje przekaz jaki niesiemy w świat swoją osobą.

Możemy sobie wyobrazić, że coś co jest nieprzyjemne będzie przez nas wypychane, odsuwane, omijane, być może atakowane. Jest nieprzyjemne = jest wrogiem. I nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak zepchnięte do podświadomości zdarzenie potrafi nami kierować
tak, aby tylko nie dotknąć ponownie danego doświadczenia. Pytanie, czy omijanie podobnych okoliczności, przez jedno zdarzenie nie zabiera nam cennego doświadczania?
Np. w parku powstało „zaburzenie”, wszystko w środku zmusza nas do omijania parków – czy
tak już musi być zawsze? Czy całe życie musimy zabierać sobie przyjemność z obcowania
na łonie natury parku?
Nic nie musi mieć nad nami ślepej kontroli, tylko od nas samych zależy czy załatwimy problem raz na zawsze. Mamy do tego stosowane na olbrzymią skalę narzędzie jakim jest EFT :)

Ojcem procedury EFT jest Gary Craig, który udowodnił, że kiedy spotykamy się z negatywnym odczuciem przytrafiajcej się nam sytuacji, energia płynąca w naszych kanałach nerwowych doznaje spięcia i zostaje zaburzona, co w dalszej konsekwencji ma wpływ na przejawianie
się  negatywnych odczuć i ogólnego dyskomfortu organizmu. Jeżeli zaburzenie nie zostanie rozładowane w naturalny sposób, jest zakodowane i odtwarzane w podobnych powiazaniach sytuacyjnych.

Kilka tysięcy lat temu, wschodnie kultury nakreśliły mapę ludzkiego układu nerwowego i punktów na ciele które są jego zakończeniami, tzw punktami meridianowymi. Tu gdzie
na naszym ciele punkt kończy wewnętrzną nitkę nerwową, dla EFT jest początkowym
w który wprowadzamy ruch energii.

Obrazowo już wiemy, że zaburzenie energii jest zapisane w połączeniach neuronalnych, których kanały rozchodzą się na różne strony w układzie nerwowym. Sytuacja w której wytworzyło się spięcie i zaburzenie zazwyczaj posiada różne aspekty dookoła, czyli jak coś leży obok brudnej części może się od niej ubrudzić. I tak rózne aspekty dookoła przyczyny naszej nierównowagi, również o tej nierównowadze bedą przypominały i wytwarzały nieprzyjemne uczucie, czasami na pozór z niczym nie powiązane..
Wspomnienia trudnych sytuacji aktywizują odpowiednie blokady w sieci nerwowej, które możemy sobie wyobrazić jako napierającą energię bez ujścia tworząca dysko
mfort
w
odczuwaniu.
Metoda EFT ma na celu usuwanie blokad/napięć poprzez opukiwanie punktów meridianowych na ciele i tym samym wysyłanie fali wibrującej energii, która popchnie zablokowaną energie i rozładuje napiętą wiązkę w sieci neuronalnej.

Bardzo istotne jest odpowiednie zaktywowanie tego zaburzenia czyli skoncentrowanie naszego umysłu na problemie i sytuacji w której zaburzenie powstało, dlatego mówimy i opukujemy według procedury.


.

Kreator www - przetestuj za darmo