EFT to metoda z którą wewnętrzny spokój staje się rzeczywistością...

Z czym udać się na sesje

Praktycznie ze wszystkim co nas trapi można przyjść i pracowac nad uwolnieniem nieprzyjemnych emocji. Gotowość do uwolnienia jest w nas. Terapeuta tryb współpracy dostosowuje do predyspozycji i możliwości osoby z którą prowadzi sesje. Ważne jest zaufanie, gdyż wtedy rezultaty przekraczają nasze oczekiwania kilkakrotnie.

 Tak naprawdę nie mówi się o istotnej sprawie jaką jest wstępne spotkanie i chwila rozmowy z terapeutą, tylko to może nas przekonać co do przyszłości współpracy. Nie zastąpią tego, żadne opowieści - po prostu musimy poczuć, czy osoba z którą chcemy podjąć współprace nam odpowiada, czy czujemy się przy niej komfortowo i bezpiecznie.

Ostanio usłyszałam fajne stwierdzenie, że jeżeli chcesz sobie pomóc, to trafisz tam gdzie Twoje oczekiwanie się spełnii, jeżeli tak naprawdę się boisz i podświadomie nie chcesz, trafisz do terapeuty który Ci nie pomoże :)
W myśl zasady co wewnątrz, to na zewnatrz, powyższe ma swój sens..
Jednak nawet gdy się boisz, warto przyjść i sprawdzić. Zazwyczaj prowadzący to osoby empatyczne, czujące obawy i zapewniające komfort psychiczny w takich sytuacjach.


Rodzaje problemów


Nie ma problemów ważnych i mniej ważnych. Wszystko co nas dotyka i pozostaje z nami w dyskomforcie jest sprawą istotną na sesję. Często pod małymi problemami kryją się większe, a czasami wielkie problemy po sesji znikają, albo staja się małymi i znikają po dwóch sesjach. Nie ma reguły z czym przychodzimy, raczej skupiamy się na tym co zrobić, żeby nam było lepiej - i to jest sens do którego zmierzamy.

Wszelkiego rodzaju lęki, czy z obawy o przyszłość, czy boimy się coś, lub kogoś stracić, czy strach przed konfrontacją z ludzmi, przed egzaminami, rozmową o pracę, czy sprawą sądową - nie musisz się bać, od tego sa spotkania, żeby pozbyć się leków i na spokojnie popatrzeć na sprawy jeszcze raz. Bez lęku więcej widać, a nawet czasami drzwi do rozwiązań sytuacji same się otwierają, nabieramy zupełnie innej energii i emanujemy nią na zewnątrz, co zdecydowanie udziela się otoczeniu.
Kreator www - przetestuj za darmo